Американський футбол – це живі шахи

Американський футбол – це живі шахи

Що ми знаємо про американський футбол? Чудернацькі плечисті гравці в шоломах, м’яч, схожий на регбійний, дивне розграфлене поле, і звісно ж – всі чули про Супербоул. Погодьтеся, небагато. А між тим, в Україні цей вид спорту має численних прихильників та активно розвивається.

Якісні зрушення сталися в січні 2016 року, коли фактично усі команди припинили свою співпрацю з Національною федерацією американського футболу (НФАФУ) і створили альтернативну організацію – Українську лігу американського футболу (ULAF). За доволі короткий термін ліга встигла зробити чимало. Втім, ще більше роботи попереду. Адже плани в ULAF амбітні – це і створення нових команд, і співпраця з великим українськими компаніями, і вихід на міжнародну арену

Про філософію цього виду спорту, проблеми і його перспективи в Україні розповіли президент ULAF Максим Шило та куратор зі створення й розвитку команд ULAF при військових підрозділах Євген Єрьоменко.

Американський футбол – це живі шахи

- Чому саме американський футбол? Що в цьому виді спорту такого, що привернуло вашу увагу?

Максим Шило: Для мене це стара історія. Пам’ятаю, як наприкінці 80-х я побачив в радянському журналі «Фізкультура і спорт» статтю про те, як в СРСР зіграли показовий матч в американський футбол дві американські команди. Гравці команд тримали в руках брудний і скривавлений після матчу прапор США, і це справило на мене надзвичайне враження. З тих пір я «захворів» цим видом спорту.

Тому американський футбол – це родина. Тут потрібно думати один за одного. Думати – це його філософія. В жодному американському виді спорту від гравців не вимагають тестів на IQ. Фактично, це живі шахи.Згодом, вже в незалежній Україні в американський футбол почав грати мій брат. Потім почав у нього грати і я. Спочатку в Донецьку, потім і в Києві. Чим цей вид спорту так мене захопив? Насамперед, це унікальний вид спорту. Тут важливе усе – відмінна фізпідготовка, ігрова дисципліна, вміння швидко думати у критичній ситуації. Ти повинен дбати про партнера. Адже якщо ти погано готовий, то «отримують» твої партнери. «Отримують» боляче, у прямому сенсі.

Чому він має привернути увагу українців? Тому, що американський футбол формує ідеального чоловіка. Сильного, розумного, відповідального, здатного приймати швидкі та правильні рішення. Саме такі чоловіки сьогодні потрібні Україні.

Американський футбол – це живі шахи

- У нас є багаті традиції в таких командних видах спорту, як футбол, баскетбол, гандбол, волейбол, хокей. Як американському футболу втиснутись у цей список? Адже в нього в Україні грають уже майже 28 років, але він досі не став по-справжньому популярним в країні.

Максим Шило: - Дійсно, ще в 1989 році в Україні створили першу команду з американського футболу «Харківські Атланти». Але до минулого року як такого розвитку не було. Команди з’являлись, зникали, втім базового розвитку і глобальної популяризації не було. Змагання не могли вийти на новий більш якісний рівень. І лише з появою ULAF почали робити справжні кроки для поступу американського футболу в Україні.

Як нам відвоювати популярність у традиційних командних видів спорту? Та не потрібно нічого відвойовувати. У нас свій шлях і свій глядач, якому потрібне шоу. І ми це шоу намагаємось створити. Ми створюємо сімейне свято, спортивний вік-енд. Ми акумулюємо активну, спортивну і думаючу молодь. Ми влаштовуємо яскраве свято з конкурсами, з призами, з позитивом.

А для того, аби про нас знали якомога більше людей, нам потрібно щільно втиснутись у інформаційний простір. Як тільки про нас знатиме велике коло потенційних глядачів, усе стане на свої місця. Бо нині у суспільстві є запит на щось нове, що пов’язане зі здоровим способом життя, з корисним проведенням вільного часу.

Євген Єрьоменко: - Хочу додати, що американському футболу не варто конкурувати з традиційними для України видами спорту. У нас своя ніша. Займатися американським футболом може як боксер чи каратист, так і звичайний футболіст. Кожен тут знайде своє місце, бо тут потрібні, як силові, так і технічні та швидкісні навички.

Американський футбол – це живі шахи

- Чого найбільше бракує для популяризації цього виду спорту в Україні? Потужної організації? Піару і уваги ЗМІ? Тренерів? Бажаючих грати в американський футбол?

Максим Шило: - Сьогодні про нас ще мало хто знає. Як тільки люди отримають достатньо інформації, усе налагодиться. Підтягнуться партнери і спонсори.

Ще один важливий фактор – ми платоспроможний ринок, який динамічно розвивається. Ми робили дослідження і виявили, що наш глядач – це активний платоспроможний глядач. Ця аудиторія ідеальна для маркетологів та ринку. І цей ринок зараз не зайнятий. Так от, зараз саме ми формуємо цей ринок. І як тільки великі компанії та бренди звернуть на нас увагу, американський футбол в України перейде з рівня аматорського до професіонального спорту.

Євген Єрьоменко: - Прийде час, і до нас стоятиме черга з партнерів. Сьогодні власнику компанії, який думає про майбутнє, варто вкластися в нас. Бо це перспективно і вигідно. Як приклад, нинішній стан речей у США, де саме команди з американського футболу просувають вперед компанії та бренди, і є потужними гравцями на рекламному ринку США.

- Українську лігу американського футболу (ULAF) створили півтора року тому. Що вже встигла ліга зробити за цей час?

Максим Шило: - В нашому чемпіонаті змагаються 19 команд. Ми проводимо дитячі змагання. Ми вивели на принципово новий якісний рівень матчі чемпіонату. Ми влаштовуємо шоу, робимо професійні телетрансляції. Ми домовляємось з медіапартнерами і займаємося популяризацією. Нас визнала міжнародна організація американського футболу IFAF. Там, виявляється, слідкували за нашою роботою і визнали наші успіхи.

Нині один з основних векторів розвитку – запрошення до нас американських фахівців. Насамперед, тренерів. Переважно це американці, які проживають в Україні. Але є вже тенденція, що команди за свої гроші запрошують американських тренерів безпосередньо зі США. Причому, ці гроші не можна порівнювати з грошима, які отримують в Україні, скажімо, футбольні тренери. Ми лише на початку шляху.

Американський футбол – це живі шахи

- 19 команд у чемпіонаті – це межа чи є нові охочі вступити до вашої ліги? За рахунок чого і кого існують команди?

Максим Шило: - Команди сьогодні існують за рахунок самозабезпечення. На 90% це самозабезпечення.

- Це як?

Максим Шило: - Це на гроші самих гравців. Розумієте, ми лише починаємо шукати справжніх партнерів і спонсорів. Є вже і перші успіхи. Скажімо, одна з мереж автозаправок проплатила нам телетрансляції і виїзд «Харківських Атлантів» на матчі до Білорусі. Так, у деяких команд певну частину витрат беруть на себе спонсори. Але це лише 10%. Тобто уявіть собі, яких результатів ми досягли лише за рахунок самозабезпечення команд. І чого ми здатні досягти з принципово іншим рівнем фінансування.

- Можливо, крім середнього бізнесу і великих компаній, варто звернутися і до силових структур. Чи зацікавлені створити власні команди з американського футболу Збройні сили України, Національна гвардія, Національна поліція?

Євген Єрьоменко: - Так, у нас є ідея створити команди ЗСУ, Нацгвардії, поліції. Це і фізпідготовка для бійців. Це й інтелектуальний розвиток, бо ми вже порівнювали американський футбол із шахами. Це і вихід з посттравматичного синдрому. Спорт – найкращі ліки для пораненої душі військового.

Наразі у кабінетах силових відомств мені відповідають – у нас іде війна. Вибачте, але війни і збройні конфлікти не повинні заважати займатися спортом. Історія це підтверджує. Крім цього, американський футбол – це чудова нагода для взаємодії та співпраці з нашими західними партнерами. Матчі між, наприклад, десантниками ЗСУ та десантниками США підуть лише на користь для поліпшення стосунків, для обміну досвідом, для безпосередніх контактів між військовими.

Далі, якщо ми йдемо в НАТО, то рано чи пізно у нас будуть бази НАТО. На базах, ймовірно, будуть і військові зі США, а для них американський футбол – це спортивна релігія, національний вид спорту. Як мінімум, на цих базах вони почнуть будувати стадіони для американського футболу. Грати лише між собою нудно, тому вони захочуть зіграти і з українськими вояками. Ось тут стануть у нагоді і наші команди силовиків. Тим більше, що американці можуть допомогти і в розбудові американського футболу в Україні.

- Американський футбол – це насамперед шоу. Що ліга робить у цьому напрямку? І взагалі, які ваші «фішки» у боротьбі за інтерес глядачів?

Максим Шило: - Яскравий приклад шоу – це матч, який ми нещодавно провели в Києві на стадіоні «Динамо». В гості до нас приїхала збірна Об’єднаних Арабських Еміратів. Там вперше в історії вітчизняного американського футболу був чіткий сценарій спортивного свята, була насичена програма, окрім самого матчу. Щось подібне ми влаштовували у Борисполі й Одесі. Там ми збирали майже дві тисячі глядачів. А в Києві ми зібрали більше двох тисяч.

Так, ми в дечому копіюємо американців. Розгортаємо великий прапор України, співаємо гімн, запрошуємо військовий оркестр. Усе це сприяє урочистості, запам’ятовується надовго. Ми намагаємось навчити команди створювати яскраве шоу і маємо вже чудові приклади того, як проходять матчі в Харкові, Львові, Вінниці, Миколаєві, Маріуполі. Роботу з глядачами «Азовських Дельфінів» з Маріуполя особливо хочу відзначити, зважаючи на те, що це прифронтове місто.

Євген Єрьоменко: Особливо хочу подякувати нашим військовим за оркестр ЗСУ на матчі в Києві. Коли військовий оркестр грає на стадіоні наживо – це особливі емоції.

- Американський футбол – це також і ефектна телевізійна картинка. В Україні плануються свої телевізійні трансляції цього виду спорту?

Максим Шило: Наразі ми навчаємо наших телевізійників правильно показувати американський футбол. Аби якісно показувати матчі – потрібно розуміти гру, розуміти, коли команди намагаються перехитрувати одна одну, і правильно це відобразити на телевізійній картинці. З нашою знімальною бригадою ми більше місяця розбирали матчі, вчилися правильно титрувати.

Зрозуміло, що матчі в NFL (Національна футбольна ліга США) знімають 70-ма камерами, а у нас наразі лише 7. Але навіть за таких умов рівень наших трансляцій високо оцінили фахівці. І ще раз наголошую, це фактично на рівні самозабезпечення. Уявіть, який буде продукт, коли ми домовимось зі спонсорами.

Американський футбол – це живі шахи

- Багато вболівальників вважає, що у американського футболу заскладні правила, тому навіть не починають стежити за цим видом спорту. Можете спростувати це?

Максим Шило: - Насправді ж правила американського футболу простими словами можна пояснити так: команда, яка володіє м’ячем, повинна за 4 спроби пройти 10 ярдів (метрів) або за допомогою пасів, або бігом. А команда, що захищається, заважає їм пройти цю відстань. Вона може або відібрати м’яч, або зупинити гравця з м’ячем. Коли м’яч потрапляє в залікову зону, команда отримує 6 очок (тачдаун). Все. Все просто, як у законодавстві США. Кілька основних законів, все решта поправки.

Ми ставили перед собою мету просто і зрозуміло за 3-4 хвилини пояснити основні правила американського футболу. Крім цього, під час матчу в нас є ведучий, який пояснює глядачам правила і те, що відбувається на полі. Насправді, ми чули від багатьох людей про складність правил. Повірте, це відмовки. Американський футбол можна швидко зрозуміти і полюбити. Недаремно ж у багатьох містах вже є осередки вболівальників, які навіть мандрують за улюбленою командою на виїзди.

- Які у ліги міжнародні плани? Хто планує приїхати до України?

Максим Шило: - До нового року наша збірна планує зіграти мінімум три міжнародних матчі. Серед потенційних суперників – Білорусь, Туреччина, Польща. Маємо також запит із Єгипту. Серед більш глобальних планів – Кубок Східної Європи.

- Матч команди NFL в Україні – це фантастика?

Максим Шило: - Найсильніша та найзнаменитіша ліга світу NFL проводить політику світової експансії й у рамках цього вона активно завойовує ринок Європи. Матчі команди NFL вже грали в Англії, тепер вони планують приїхати до Німеччини. Сподіваємось, що з часом черга дійде і до нас.

Зі свого боку, ми поглиблюємо контакти з нашими американськими партнерами. Працюємо, розвиваємось і віримо, що українські вболівальники американського футболу дочекаються того дня, коли до нас приїде може і не ціла команда NFL, а хоча б кілька зірок ліги. Цілком ймовірно, що вони можуть стати гостями нашого чемпіонату. Повірте, це буде величезна подія для фанатів не лише в Україні, а в усій Європі.

Святослав ВАСИЛИК

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Все необходимое для занятия командным видом спорта Скачать Orca Player может каждый Почему стоит сходить на мастер-класс экстремального вождения Лига ставок Промокоды на БК 1xBet. Как его получить?

Последние новости