Парк, море і перегони

Парк, море і перегони

Чергову паузу в чемпіонаті команди продуктивно заповнили дводенними тестами в Бахрейні минулого тижня. За їхніми результатами маємо підстави сподіватися, що ситуація в чемпіонаті хоч і не сильно, але зміниться, бо вже на російський етап частина команд підготувала свої новинки, які мають покращити результати.
Траса, збудована в олімпійському містечку, накладала низку обмежень на Германа Тільке, який і проектував гоночне кільце. Вийшло так, що цікавою його конфігурацію назвати аж ніяк не доводиться – у доробку німця є значно кращі автодроми, зокрема Сепанг і Остін. Частково міська, частково стаціонарна траса увібрала в себе як переваги, так і недоліки обох типів: вона вийшла доволі швидкісною і в плані середньої швидкості на колі, і навіть максимальної на двох майже прямих відрізках, де машини розганяються до 330-340 км/год, при цьому низка коротких відрізків з 90-градусними поворотами дуже сильно нагадує Сінгапур і аж ніяк не сприяє боротьбі на трасі, бо альтернативної траєкторії на початку другого сектора і наприкінці третього просто немає. Якщо ж до цього додати ще й на диво якісний і гладенький асфальт, на якому спочатку проблемою є прогріти шини (особливо у кваліфікації), а потім «убити» їх протягом гонки просто нереально, то страждає ще й тактична частина боротьби. Саме через ці причини ставлення вболівальників до траси і гонки вкрай протилежні. Завдяки своїм довгим прямим траса досить вимоглива до потужності силової установки, але завдяки численним поворотам тут вагому роль відіграє й аеродинаміка. Тож інженерам разом із пілотами доводиться дуже наполегливо шукати компроміси між максимальною швидкістю на прямих, стабільністю машини під час розгонів та її рівнем зчеплення у поворотах, у цьому відношенні налаштування досить схожі на сінгапурські.
Парк, море і перегони Піреллі привезла в Сочі сліки UltraSoft, SuperSoft і Soft. Як і на попередні Гран Прі, в Росію шинники привезли для всіх однакову кількість комплектів: по два Soft, по чотири SuperSoft, і по сім UltraSoft. З огляду на особливості покриття траси, яка гуму навантажує не надто сильно, очікувати тактичного різноманіття просто не доводиться – радше за все лідери проїдуть гонку з одним піт-стопом, хоча сюрпризи виключати не можна. Маріо Ізола поділився власними прогнозами щодо майбутнього уїк-енду: «Гонка в Сочі відбудеться після дводенних тестів у Бахрейні, тож цікаво буде побачити, як зроблені висновки вплинуть на результати й роботу з гумою під час майбутнього Гран Прі. На перший погляд, не надто абразивний асфальт разом з новими шинами дозволить використати стратегію одного піт-стопу, але ми вперше привозимо в Сочі гуму UltraSoft, тож не можемо абсолютно точно передбачити ефект від такого рішення з машинами нового покоління. Різниця ж у швидкості між м’якими комплектами є відносно невеликою – всі три можна буде використати під час гонки». От тільки зважаючи на те, що цьогорічні комплекти попри свої назви стали жорсткішими, навряд чи присутність UltraSoft щось кардинально поміняє.
Парк, море і перегони Прогноз погоди обіцяє відсутність несподіванок і комфортну роботу командам протягом усього уїк-енду. Температура повітря сягатиме +22-240С, буде сонячно, а помірний західний вітер не повинен суттєво впливати на стан траси. Вірогідність опадів залишається незначною, причому на неділю їх в принципі не чекають. Попри дві перемоги Себастьяна на трьох стартових етапах, для букмекерів фаворитом російського уїк-енду залишається Льюїс. Зрештою, за три попередні Гран Прі в Росії перемагали виключно пілоти Мерседес: двічі британець та один раз Росберг. На виграш у боротьбі за поул коефіцієнти на лідерів виглядають так: Хемілтон – 1,61; Боттас – 3,50; Феттель – 4,50; Райкконен – 17,00; Ріккардо і Ферстаппен – по 67,00. На тріумф в гонці ситуація дещо інша: Хемілтон – 1,91; Феттель – 2,75; Боттас – 6,50; Райкконен – 23,00; Ріккардо і Ферстаппен – по 51,00.
Парк, море і перегони Завдяки тестам у Бахрейні деякі команди приїдуть з новими рішеннями, зокрема, в Хаас будуть працювати з новими гальмами від іншого постачальника, адже пілоти і досі не на 100% задоволені їх роботою. Рено, можливо, привезе оновлений двигун, над вирішенням проблем з мотор-генератором MGU-H добре попрацювали в Хонда (принаймні так говорять самі японці). Ну а Тото Вольфф встиг заявити, що ера домінування Мерседес завершилася – чи значить це саме те, що сказав австрієць, чи навпаки, і «срібні стріли» стануть ще сильнішими і повернуть собі перевагу - ми дізнаємося в неділю вдень. Як мінімум, боротьба нервів на трасі нам гарантована.
В'ячеслав КОБРЖИЦЬКИЙ

Гран Прі Росії, Сочі Автодром, 28 квітня – 30 квітня, п’ятниця – неділя

Довжина кола

Кіл в гонці

Дистанція

Найшвидше коло в сучасній конфігурації:

5,848 км

53

309,732 км

кваліфікація: 1’35.417 (2016 – Ніко Росберг)

гонка: 1’39.094 (2016 – Ніко Росберг)

Розклад сесій за київським часом:

Перша практика 10:00 – п’ятниця 28 квітня

Друга практика 14:00 – п’ятниця 28 квітня

Третя практика 12:00 – субота 29 квітня

Кваліфікація 15:00 – субота 29 квітня

Гонка 15:00 – неділя 30 квітня

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Вам нужен активный отдых? Обращайтесь в клуб Маршрут Чего мужчины не знают о женщинах и футболе Битва за возможность сорвать куш в Нетгейм казино и фриспины за регистрацию Качественная перетяжка салона авто в Киеве Создание мобильных приложений от лучшего разработчика

Последние новости